Sigla
Home HOME  |  Flag ENGLISH  |  MOBILE  |  ContactUs CONTACT  |  SITE MAP  
23 iulie 2014  Starea pietei : Deschisa Cauta in site
 
Skip Navigation Links.

Search
Cauta simbol:
Cautare avansata...

Security Lock






BCC 0,0707 (+11,51%) | TGN 208,0000 (0%) | TEL 21,5000 (+0,51%) | SNG 33,9800 (+0,38%) | SIF3 0,3230 (-0,09%) | BRK 0,1200 (-0,83%) | SNN 8,2300 (-0,12%) | EL 10,8100 (-0,28%) | SIF1 1,2250 (-0,08%) | SIF2 1,3460 (-0,44%) | BRD 9,1200 (0%) | TLV 1,7600 (+0,28%) | SIF4 0,8500 (-0,7%) | DAFR 0,0238 (+1,28%) | BRM 1,0000 (-13,04%) | FP 0,8380 (-0,18%) | ROCE 0,0925 (-1,39%) | SIF5 1,8120 (-0,82%) | OIL 0,1050 (+0,19%) | SNP 0,4840 (+0,83%) | ALU 0,9300 (+0,22%) | BIO 0,2812 (-2,12%) | VNC 0,0688 (+1,93%) | TBM 0,0284 (0%) | ARTE 10,1200 (-1,27%) | 
Capitalizarea pietei
Sectiune bursa: BVB 127.121.877.330  LEI 28.625.895.634  EUR 38.604.839.907  USD
Curs valutar
1 USD = 3,2929 LEI
1 EUR = 4,4408 LEI
Sectiune bursa: RASDAQ 7.822.399.670 LEI
1.761.484.343 EUR
2.375.535.142 USD

Statistici bursa
 TranzactiiVolumValoare (LEI)Valoare (EUR)
Actiuni84413.030.6312.151.391,86 484.460,43
Obligatiuni000,00 0,00
Drepturi000,00 0,00
Fonduri inchise47011.984,50 2.698,73
ETF315108,30 24,39
Produse structurate1339.31862.471,23 14.067,56
Futures000,00 0,00
Total98413.040.0342.225.955,89501.251,11
Ultima actualizare  23.07.2014 11:01:15

Indici bursieri
  BET 6.912,6116,230,24%
  BET-BK 1.254,405,580,45%
  BETPlus 1.024,872,910,28%
  BET-FI 30.060,00-7,79-0,03%
  BET-NG 692,803,250,47%
  BET-XT 623,571,420,23%
  ROTX 12.836,1427,300,21%
Valori din data de: 23.07.2014 [Detalii]

Noutati sus jos
22.07.2014: Bursa de Valori Bucuresti (BVB) a lansat astazi, 22 iulie 2014, prima editie a Ghidului adresat Investitorilor Internationali, parte a programului Investeste in Romania. Ghidul include informatii relevante si necesare unui investitor strain interesat sa investeasca pe piata de capital autohtona. [mai multe informatii]

09.07.2014: Primele rezultate vizibile ale programului pilot de market making [mai multe informatii]

07.07.2014: NBG Securities Atena Sucursala Bucuresti incepe activitatea de participant in data de 7 iulie [mai multe informatii]

03.07.2014: Electrica incepe tranzactionarea pe 4 iulie [mai multe informatii]

03.07.2014: ELECTRICA S.A. - Incepere tranzactionare pe piata reglementata BVB (categ. I) in 04.07.2014 (simbol EL) [mai multe informatii]

03.07.2014: Delistarea obligatiunilor municipale ale Primariei orasului Baile Herculane [mai multe informatii]

03.07.2014: Raiffeisen Centrobank AG va actiona ca market maker pe actiunile Electrica [mai multe informatii]

02.07.2014: Prima editie BVB IQ si-a premiat castigatorii [mai multe informatii]

02.07.2014: Raport Lunar de Piata Reglementata Iunie 2014 [mai multe informatii]

30.06.2014: Recomandarile Forumului BVB pentru Investitori de Retail [mai multe informatii]

30.06.2014: Decizii ale Consiliului Bursei in sedinta din 30 iunie [mai multe informatii]

30.06.2014: Oferta publica initiala Electrica, cea mai mare din istoria Bursei de Valori Bucuresti [mai multe informatii]

26.06.2014: Noi emisiuni de produse structurate ale Erste Group Bank AG si SSIF broker incep tranzactionarea in 27 iunie 2014 [mai multe informatii]

24.06.2014: Obligatiunile Garanti Bank incep tranzactionarea in 25 iunie [mai multe informatii]

23.06.2014: IMSAPROIECT incepe tranzactionarea pe ATS in 24 iunie [mai multe informatii]

20.06.2014: Hotarari ale Consiliului Bursei in sedinta din 20 iunie [mai multe informatii]

16.06.2014: Incepe oferta publica Electrica [mai multe informatii]

12.06.2014: Prospect Oferta Publica Primara Initiala - Societatea Comerciala de Distributie si Furnizare a Energiei Electrice “ELECTRICA” S.A. [mai multe informatii]

12.06.2014: Drepturile de subscriere Deutsche Bank sunt disponibile la tranzactionare in perioada 13-17 iunie 2014 [mai multe informatii]

11.06.2014: Factor de corectie a pretului SIF3 in indicii BET-XT,BET-BK,BET-FI si pret teoretic, incepand cu 12 iunie 2014 [mai multe informatii]

Quick Links

TOP 5 Companii BVB
dupa volum
 SimbolPretVolum
  BCC 0,070710.074.600
  BRK 0,1200294.200
  SIF3 0,3230169.100
  DAFR 0,0238117.300
  ROCE 0,092523.500
dupa valoare
 SimbolPretValoare
  BCC 0,0707680.293,84
  TGN 208,0000441.670,00
  TEL 21,5000117.647,42
  EBS 82,7000107.767,20
  SNG 33,9800106.797,58
dupa pret - Cresteri
 SimbolPretVar (%)
  BCC 0,070711,51
  VNC 0,06881,93
  DAFR 0,02381,28
  SNP 0,48400,83
  ATB 0,56400,71
dupa pret - Descresteri
 SimbolPretVar (%)
  BRM 1,0000-13,04
  BIO 0,2812-2,12
  ROCE 0,0925-1,39
  ARTE 10,1200-1,27
  BRK 0,1200-0,83
Ultima actualizare  23.07.2014 10:46:19

Date de tranzactionare intarziate cu 15 min
Informari
 


8 bariere
Investeste in Romania


Oferte Publice Initiale
Emitent:
S.C. POMPONIO S.A.
Actiuni oferite :
14.616.700
Pret de oferta :
3,25 RON
Perioada de derulare :
09.05.2008 – 22.05.2008
[mai multe informatii]


Emitent:
iFond Gold
Unitati de fond oferite :
10.000
Pret de oferta :
202 RON
Perioada de derulare :
9.11.2010 – 29.11.2010
[mai multe informatii]


Emitent:
Hidraulica Uzina Mecanica Plopeni S.A
Actiuni oferite:
97.000.000
Pret maxim:
0.125 RON
Perioada de derulare :
12.11.2010 – 3.12.2010
[mai multe informatii]




Info structurate
Info ATS



Termeni de Utilizare |  CONTACT |  SITE MAP |  Webmaster |  Feedback |  Bursa de Valori Bucuresti